Tuesday, December 1, 2015

Devdinozorus / 6+ yaş

Milyonlarca yıl önce, yanardağlardan akan lavların ulaşamadığı ormanın kıyısında, otçulların otlandığı yerde, dört küçük dinozor, günlerini Mezozoik Zaman'ın güneşi altında, iz sürüp oyunlar oynayarak geçiriyorlardı. 

Devdinozorus eskinin yalancı çoban masalı. ¨Devdinozorus geliyor¨diye arkadaşlarını korkutan, sonra da ¨Koştunuz, saklandınız! hepiniz de çok safsınız¨diye kahkahalar atan Taşkafa ve arkadaşlarının öyküsü. Kitabın kapağından da görüldüğü üzere kitap son derece canlı ve renkli çizimlere sahip. Baskısı da çok kaliteli. Tabi ücreti de ona göre biraz ortalamanın üzerinde kalıyor. 

Dinozorlara giriş niteliğinde bir kitap. Taşkafa arkadaşlarını korkuttukça ortaya çıkan farklı dinozorların isimlerini öğrenmek için bir fırsat yaratıyor. 

6+ yaş uygun bulmamın sebebi daha küçük çocukların Devdinozorus gelecek endişesini biraz abartılı yaşayabilecek olması. Zira kitabın sonuna doğru Devdinozorus gerçekten geliyor ve bir an için Taşkafa'yı mideye indirdi zannediyoruz. 

Kitabın yazarı ve çizeri Jonny Duddie'nin Kapı Komşumuz Korsanlar isimli bir kitabı daha Türkçe'ye çevrildi. Her ikisi de çok keyifli kitaplar. 

Kitap Redhouse Kidz yayınlarından piyasada. 

No comments:

Post a Comment